Prima pagină a ziarului reflectă principalul eveniment din aceste zile petrecut la Academia de Administrare Publică - admiterea la studii doctorale, redat în materialul intitulat „Studiile superioare de doctorat (ciclul III) la Academia de Administrare Publică - admiterea 2020”. Comisia de admitere a propus pentru înmatriculare 14 studenți-doctoranzi. De notat că, actualmente, în cadrul Școlii doctorale a Academiei de Administrare Publică activează 23 de conducători de doctorat, dintre care 9 doctori habilitați și 14 doctori în științe, care ghidează 66 de doctoranzi din Republica Moldova, România și Israil, se mai menționează în materialul respectiv.
La rubrica „Viața Academiei”, din pag. 2 - 5, sunt inserate materialele, referitoare la cooperarea internațională a Academiei: „Discuții academice la Sankt Petersburg asupra problemelor comune legate de buna funcționare a administrației publice”, „Lansarea Proiectului ,,Comprehensiunea Uniunii Europene:abordare multiconceptuală” în cadrul Academiei”, „Academia, participantă la conferința științifico-practică internațională de la Odessa”, „Sesiuni online cu genericul „Erasmus Days: proiecte, oportunități, provocări” și „Mobilitatea academică – metodologie avansată de perfecționare pentru studenți și cadre didactice”. La aceeași rubrică, am lansat subrubrica „Prezentăm Subdiviziunile Academiei”, la care am publicat materialul despre Departamentul studii superioare de master.