COMUNICAREA CU MASS-MEDIA

Astăzi, 02 noiembrie 2017, la Academia de Administrare Publică, a demarat cursul ,,Comunicarea cu mass-media” organizat la solicitarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acesta este cel de-al patrulea curs desfășurat conform contractului dintre ANOFM și Academie.

Cursul are drept scop dezvoltarea abilităților comunicative în vederea asigurării unei comunicări eficiente cu mass-media. Totodată, cei 20 de participanți la curs își vor aprofunda și actualiza cunoștințele privind conceptele de bază și instrumentele comunicării cu mass-media, vor dezvolta abilitățile de utilizare a instrumentelor de comunicare necesare unui funcționar public în exercitarea atribuțiilor de serviciu și, de asemenea, de comunicare eficientă cu mass-media în situații de criză.

Astfel, participanții își vor modela atitudinile de aplicare în practică a noilor cunoștințe în domeniul comunicării cu mass-media.

Participanții vor fi instruiți de către cadrele înalt calificate ale Academiei de Administrare Publică prin intermediul metodelor andragogice aplicate în procesul de instruire, cum ar fi: prezentările, discuţiile, exerciţiile în grup, brainstorming-ul, schimbul de experienţă, simularea.

Portaluri guvernamentale

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.