Întrunirea semestrială a formatorilor

Astăzi, 21 iunie, în cadrul Departamentului dezvoltare profesională a avut loc întrunirea semestrială a formatorilor participanți la realizarea procesului de dezvoltare profesională. Evenimentul s-a axat pe examinarea rezultatelor procesului de dezvoltare profesională a personalului din autoritățile publice în semestrul I, efectuarea schimbului de bune practici în domeniul utilizării metodelor andragogice de instruire, identificarea noilor abordări și propunerea soluțiilor de îmbunătățire a activităților viitoare, stabilirea priorităților și planificarea activităților de dezvoltare profesională pentru semestrul II al anului 2019.

O componenta importantă a acestei întruniri a fost examinarea rezultatelor și generarea propunerilor de îmbunătățire pentru fiecare curs de dezvoltare profesională în parte. Formatorii, în echipe, au examinat sugestiile de îmbunătățire a cursurilor înaintate de participanți, le-au corelat cu observațiile proprii prin prisma formatorului-prestator, s-au pronunțat asupra coraportului teorie-practică, au actualizat kit-ul de metode de instruire utilizate.

Mulțumim formatorilor noștri pentru atmosfera caldă, mai puțin formală, creată în cadrul atelierului, spiritul de inițiativă manifestat și stilul critic obiectiv de analiză atât a propriei activități, cât și a celorlalți formatori.

  

Portaluri guvernamentale

Education - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.